חנוכה בצריף הכי מעניין בקיבוץ שדה בוקר

הקרנת קטעים נדירים שלא שודרו מתוך הסרט “בן-גוריון, אפילוג”

חדר הבריחה – “בן-גוריון וחדר הסודות”, בו חושפים סודות מימי קום המדינה

חפש את האור – משחק חפש את המטמון ברחבי הצריף אחר פריטים הקשורים לאור

משחקי ענק, סיורים מודרכים באתר, מפגש עם יובל מלחי במסגרת “שישי ציוני” ועוד…

 חנוכה 2019 בצריף ב-גוריון בקיבוץ שדה בוקר

24-26 ו-29-30 בדצמבר, רכ”ו-כ”ח בכסלו, א’-ב’ בטבת.

בחנוכה הקרוב, המבקרים בצריף בן-גוריון בשדה בוקר יזכו לחוויה שמעטים חוו עד כה – צפייה בקטעים נדירים שטרם שודרו מתוך הסרט המרתק “בן-גוריון, אפילוג“, המציג את הראיון האבוד של בן-גוריון, חודשים ספורים לאחר מותה של פולה בן-גוריון. את הקרנת הקטעים ילווה יריב מוזר – יוצר ומפיק הסרט, אשר יספר על הקטעים שירדו בעריכה, ויסביר מדוע לא נכנסו לסרט הסופי.

ברחבי האתר המבקרים יוכלו להשתתף במשחק משימות “חפש את האור” בו יגלו תמונות וחפצים הקשורים באור, כמו החנוכיות המקוריות של בן-גוריון, תמונה ייחודית של סמל המדינה ועוד. דרך החידות והמשימות יתגלו פתרונות הפקת האנרגיה במדבר מאנרגיה שמשית, עליהם חשב בן-גוריון בימיו בקיבוץ.

המבקרים יוכלו להיכנס לחדר מיוחד, “בן-גוריון וחדר הסודות“, בסגנון חדר בריחה, בו יפגשו מסמכים, מכתבים, תמונות והקלטות הקשורות בימיה הראשונים של המדינה ובבן-גוריון עצמו. המשתתפים יצטרכו לענות על חידות, לפתוח מנעולים, ולשתף פעולה עד למציאת תיבת אוצר ופיענוח החידה האחרונה. לאחר פיצוח הקוד האחרון בחדר יתגלה למשתתפים אוצר היסטורי מרגש.

לכבוד החג, תושק אטרקציה חדשה באתר – משחקי ענק ברוח המדינה והמדבר. במשחק זיכרון, המבקרים יתאימו בין ציטוטים מפורסמים של בן-גוריון לבין תמונה מתאימה, ב”רביעיות” יצרו סדרות של סמלי המדינה, של הנגב ועוד ובמשחק עם לבני דומינו ענקיות, את המספרים יחליפו איורים הקשורים ליתרונות הנגב.

בנוסף, לאורך החג, יתקיימו באתר סיורים מודרכים, בהם יכירו המבקרים טוב יותר את חייו של בן-גוריון ואת הפריטים אותם בחר להציג בביתו. מדפי הספרים העמוסים, הדמויות ההיסטוריות אותן העריץ והסיפורים הקטנים מחיי היום יום בקיבוץ של ראש הממשלה ורעייתו – כל אלה ועוד ייחשפו אט אט במהלך הסיור המרתק, שבסופו יכירו את האיש הקטן-גדול הזה קצת יותר לעומק.

ביום שישי, 27.12 יתקיים מפגש מיוחד לחנוכה, במסגרת “שישי ציוני“, במהלכו יעביר יובל מלחי, מהפודקאסט “קטעים בהיסטוריה” הרצאה מרתקת לכל המשפחה על היסטוריית המכבים. לצד המפגש יתקיימו “משחקים של פעם” ובחדר בריחה “האנשים שעשו לנו מדינה” העוסק בראשי ממשלה ונשיאים שהלכו לעולמם.

פרטים:

“חפש את האור” ומשחקי הענק יפעלו בשעות 10:00-15:00

סיורים מודרכים יתקיימו בשעה 10:00, בהרשמה מראש בלבד באתר, ובתשלום נוסף של 5 ₪

קטעים שלא שודרו מ”בן-גוריון, אפילוג” בהדרכת יריב מוזר, יתקיימו בתאריכים 24-26/12 בשעה 11:30

חדר הבריחה “בן-גוריון וחדר הסודות” בתאריכים 29-30/12 בשעות 11:00-15:00 (בכל שעה עגולה). ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד באתר, ובתשלום נוסף של 15 ₪ לילד ו-20 ₪ למבוגר

שישי ציוני עם יובל מלחי: מחיר: 20 ₪ לילד, 40 ₪ למבוגר (כולל כניסה לאתר, לא כולל חדרי הבריחה)

לפרטים נוספים והרשמה: שוש 08-6592103, 054-3059243

חנוכה 2019 בצריף בן-גוריון

24-26 ו-29-30 בדצמבר. האתר פתוח בשעות 8:30-17:00

מחיר כניסה:  15 ₪ לילד (עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר

לפרטים נוספים: www.ben-gurion.co.il  או בטלפון 08-6560469


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0