שקיעה מיוחדת למשפחה הרומנטית …

אפולוניה – חוויות עד שעת ערב מאוחרת

בכל יום בשבוע פעילות קטנה לכל המשפחה
בחודשים יולי-אוגוסט מיום ראשון עד יום חמישי אנו מזמינים אתכם ליהנות מגן לאומי אפולוניה

גם בשעות הערב הנעימות. הגן הלאומי יפתח את שעריו בשעה 8:00 וייסגר בשעה 22:00.

נוסף על הבריזה, הנוף, השקיעה, השקט של הלילה והשביל המואר והמונגש אנו מזמינים

אתכם להוסיף לטיול חוויה אחרת בכל יום, ולבנות מזכרת משפחתית משותפת.

ימי ראשון חידאפולוניה – טיול עצמאי עם כתב חידה החושף פינות נסתרות בשטח הגן הלאומי.

ימי שני: פקח צעיר – חוברת הפעלה עצמית לצעירים בסיוע ההורים, ובסיום התחייבות הפקח הצעיר.

ימי שלישי אומנות באפולוניה – אמני אפולוניה, המתנדבים באתר, מזמינים להציץ ביצירה, לשמוע אודותיה ולהתנסות. בכל יום שלישי, יציג אמן אחר את עבודתו.

ימי רביעי סיורים מודרכים יצאו בשני סבבים, מותאמים לכל המשפחה. סיור ראשון בשעה 18:00 וסיור שני בשעה 20:00.

ימי חמישי: מפגש עם אביר – בכל חצי שעה נשמע על  סיפורי האבירים בהרצאה דינמית מרתקת עם אביזרים והמחשה ברוח התקופה, ובנוסף, מתנדבי אפולוניה ילמדו אתכם משחק צלבני מיוחד.

כל הפעילויות יבוצעו על פי הנחות התו הסגול
היכן: גן לאומי אפולוניה
מתי: ימי ראשון עד חמישי ביולי ואוגוסט, בשעות 17:00- 19:30. כניסה אחרונה לגן בשעה 21:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

אפק עד השקיעה

פעילות קטנה לכל המשפחה בשעות אחר הצוהריים בגן לאומי ירקון-מתחם תל אפק
בחודש אוגוסט בימים שלישי עד חמישי אנו מזמינים אתכם ליהנות מגן לאומי ירקון-מתחם תל אפק גם בשעות אחר הצוהריים הנעימות. הגן יפתח את שעריו בשעה 10:00 וייסגר בשעה 19:00 עם שקיעת החמה, והפעילויות יהיו בשעות 18:00-16:00.

ארזו ארוחת ערב, הביאו בגד-ים כדי לשכשך בבריכות פלג המים והצטרפו אלינו לפעילויות אלו:

יום שלישי:

פינות החמד של האגם – פעילות משימות עצמאית לכל המשפחה בהנחיית מתנדבי הגן הלאומי. המשימות יחשפו אתכם לפרטים הקטנים והמעניינים שבסביבת האגם. סביב האגם תמצאו פינות ישיבה נעימות שלא תרצו לעזוב בגלל הנוף הנשקף מהן, ומסגרות גדולות לצילום משפחתי למזכרת כבר מחכות לכם בפינות היפות ביותר. חובבי הציור מוזמנים להביא דפי ציור וצבעים – ההשראה מובטחת – והאחרים יכולים להצטייד בספר וליהנות מן השלווה.

יום רביעי:

מגלים את המבצר אתם מוזמנים להימנות עם הראשונים שצועדים בשביל החדש שפתחנו למרגלות חומת מבצר בינאר באשי. מעולם לא שמעתם על מבצר בינאר באשי? זו הזדמנות לגלות אותו! תוכלו לחוש מקרוב את עוצמת החומה, לטפס אל חרכי הירי ולאתר מבצר שכן באופק. בעזרת דף משימות לכל המשפחה ובסיוע מתנדבי הגן הלאומי תוכלו לגלות את סודות התל של אפק. יכולים להתאפק?


יום חמישי:

בעקבות קולות הציפורים – בסביבות האגם ועצי הגן הלאומי נמצא מגוון גדול מאוד של עופות: ציפורי שיר, עופות מים ועופות לילה. בתרגיל שקט וקטן אפשר ליהנות מציוצי הציפורים כמו שלא שומעים ברחובות העיר. הצטרפו אלינו להדרכה מיוחדת ובה תלמדו על קולות הציפורים ועל התקשורת ביניהן, למשל לחיזור ולמציאת מזון, ותשאלו מה מפריע לתקשורת ומה אפשר לעשות? בהדרכה תלמדו לעשות משרוקית קטנה שמשמיעה קולות ציוץ של ציפורים, ואחר כך תוכלו לטייל ברחבי הגן הלאומי ולנסות לתקשר ביניכם בעזרת שריקות המשרוקית.
היכן: גן לאומי ירקון-תל אפק
מתי: שלישי עד חמישי באוגוסט,  בשעות 19:00-10:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

חמד של בילוי

מפגש עם שומר המעיין החרוץ והכנת בועת קסם בגן לאומי עין חמד
משפחות, בואו ליהנות מהצל, מהנוף הירוק וממרחבי הדשא שמספקים מקום נהדר לכל פעילות שתרצו לעשות יחד: לצייר, לשחק משחקי קופסה או כדור או סתם לפרוס מחצלת או לתלות ערסל ולקרוא ספר. הילדים ייהנו להתרוצץ בחופשיות ואתם… פשוט תיהנו מהשקט.
בכל יום שלישי אתם מוזמנים לפגוש את החכם ששומר על מי המעיין של עין חמד. זוהי דמות צבעונית ומצחיקה והיא תספר לכם איך עוברים הימים בשמירה על המעיין ולמה היא נחוצה בכלל.  אחר כך תוכלו להכין לעצמכם מזכרת מהביקור בגן הלאומי – בועת קסם. מהי בועת קסם? מכירים אנשים שמטיילים בעולם ואוספים כדורי זכוכית ובהם שלג ודגם מבנה אדריכלי בולט שמאפיין את המקום? אז כזה! אתם תבחרו מה הדבר שהכי אהבתם בעין חמד ואז תכינו אותו, תכניסו אותו לתוך בועה ותיקחו אותה הביתה למזכרת, ממש כמו בחו”ל.
הפעילות בסבבים בשעות 16:30, 17:30, 18:00.
היכן:
גן לאומי עין חמד
מתי:
ימי שלישי באוגוסט בשעות 18:00-16:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

ליל אהבה באפולוניה

רוצים לציין את ט”ו באב במקום מיוחד?

התפאורה הרומנטית כבר שם: נוף לים, קצה המצוק, אור אחרון, מבצר עתיק ושקיעה. גם האווירה כמעט מושלמת: משבי רוח קלילים, שקט ונוף הכי רומנטי שיש. אתם רק צריכים להגיע, אנחנו נשלים את החוויה בצלילים נעימים.

היכן: גן לאומי אפולוניה
מתי: שלישי 4.8, בשעות 21:00-18:30

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

 

הדרכה חופרת במיוחד באפולוניה

סיור ארכיאולוגי למתעניינים בתחום

חגי יוחנן, ארכיאולוג אפולוניה, שותף לחפירות בגן הלאומי מזה 24 שנה, מזמין אתכם להצטרף אליו להדרכה מיוחדת, בשעות הבוקר המוקדמות, בעקבות השרידים המגוונים החושפים את עושרה וגודלה של העיר אפולוניה לתקופותיה. במסגרת הסיור נגיע למקומות שאינם נגישים בדרך כלל לקהל המבקרים באתר ונוכל לשאול שאלות ולתהות על המורכבות של האתר המרהיב. הסיור נועד למיטיבי לכת ולחובבי ארכיאולוגיה האוהבים לכתת רגליהם במקומות לא שגרתיים. מותאם גם לילדים מתעניינים מגיל 10 ומעלה

היכן: גן לאומי אפולוניה

מתי: ימי רביעי 5.8, 12.8, 19.8, בשעות 10:00 -12:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

מספר המקומות מוגבל!; יש להירשם מראש בטלפון – 09-9550929

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0